Kayıt ol    Giriş
Yetkilendirme
» » Şule Yüksel Şenler Kimdir?
Kimdir

Şule Yüksel Şenler Kimdir?

Şule Yüksel Şenler Kimdir?Yazar Şule Yüksel Şenler Kimdir?, değerli yazar Şule Yüksel Şenler 29 Mayıs 1938 senesinde Kayseri ilinde dünyaya gelmiştir. Yazar çocukluğundan itibaren muhterem babasının memuriyeti nedeniyle güzel Anadolu’nun birçok şehrine hiçret etmiş ve oraları maddi ve manevi ikliminden istifade emiştir.

Şule Yüksel Şenler yedi yaşında iken, ailesi İstanbul iline yerleşmiştir ve yazarın ilk eğitimi İstanbul'da başlamıştır. Gençlik yıllarında itibaren çok okuyan, son derece iyi dikiş dikmeyi bilen ve bunun yanında resim, müzik gibi sanat dallarına da ilgi duyan ve iştigal eden yazar Şule Yüksel, böyle bir hayat sürüklemekteydi. Sevgili annesinin rahatsızlığı ve babasının meşguliyetlerinden dolayı eğitimini yarım bırakmak zorunda kalan Şule Yüksel Şenler, bu aralar da kendini geliştirmeye devam ediyor ve hikayeler yazıyor, yazıları çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayınlanıyordu.

Yazar 1950 senesinde Kıbrıs mitinglerine katılmış ve kürsülerden şiirler okumuştur. Daha sonra Şule Yüksel Şenler dönemin Adalet partisinde görev almıştır. Bir yandan da hayattaki konumunu sorgulamaya devam eden yazar, Abisi Özer Şenler’in isteği üzerine katıldığı Risale i nur toplantılarında Şule Yüksel’in dönüşümünün ilk tohumları atılmış olur. Şule Yüksel Şenler'in Huzur Sokağı isimli bilinen romanını da bu senelerde gazetede tefrika şeklinde okurlarla buluşmaya başladı. Bu eserin kitap olarak basıldığı dönemde rekor satışa ulaşan, elden ele gezen ve bir klasik haline gelen roman 1970 senesinde "Birleşen Yollar" ismiyle sinemaya da aktarılmıştır. Yazar Şule Yüksel Şenler Anadolu’nun hemen her yerini dolaşarak konferanslar vermiştir ve değerli davasını sonuna kadar savunmuştur ve savunmaya devam etmektedir. Yazar Bugün gazetesinde yazmış olduğu yazılarla büyük bir okur kitlesi oluşturdu. 1967 senesinde yeni İstiklal gazetesinde yayınlanan “İslam Kadınına Hitap” başlıklı yazısından dolayı mahkemelik olmuştur.

Daha sonrasın da “Ağlayın Ey Müslüman Kardeşlerim Ağlayın” başlıklı yazısında o dönemin Cumhurbaşkanı olan Cevdet Sunay’a hakaret ettiği gerekçesi ile 1971 senesinde hapse girdi. Yazarın "Bir doğum müddeti" olarak addettiği hapis hayatı 9 ay 10 gün sürmüştür. Şule Yüksel Şenler'in siyasi hayata karşılaştığı tatsızlıklar, yazarın özel hayatını da olumsuz yönde etkilemiştir. Yazar Yazılarını bir araya getirmek suretiyle bir neslin dönüşümüne etki edecek birçok yeni eser kaleme almıştır. 1960'lı yıllardan bu zaman denk birçok gazete ve dergide kalemini konuşturan Şule Yüksel Şenler, davasında mücadeleye devam etmektedir.

Şule Yüksel Şenler Yazarın Kitapları

Yazarın kaleme almış olduğu değerli kitaplarını şöyle sıralayabiliriz.

*Bize Ne Oldu
*Gençliğin Izdırabı
*Hidayet
*Huzur Sokağı
*Huzur Sokağı (Cep Boy)
*Kız ve Çiçek
*Uygarlığın Gözyaşları
*İslam'da ve Günümüzde Kadın
*Duyuşlar
*Her şey İslam için
Yazar: Akliselim  5-11-2012, 20:19   Gösterim: 2639   
Etiketler: Şule Yüksel Şenler Biyoğrafi, Şule Yüksel Şenler Kitapları, Şule Yüksel Şenler Hayatı
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorumlar (2)
Mehmet Ertürk 23 Nisan 2013 11:33
Çok doğru söyledin böyle ablalarımız olduğu sürece islam dini çoğalır inşallah allah razı olsun
Alıntı yap        2
imam hatipli genç 20 Nisan 2013 10:49
Şu husus çok iyi bilinmelidir ki Şule Yüksel Şenler gibi değerli ablalarımız olduğu sürece İslam çok iyi sonuçlar ve başarılar elde edecektir...inşaALLAH.....Alla

h razı olsun kendisinden.................
Alıntı yap        1
Yorum ekle
Adınız:
E-Mail Adresiniz:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle