» » Sıkıntı Duası

0
Paylaş

Sıkıntı Duası

4-11-2011, 20:19 tarihinde Akliselim açmıştır. Kategori: Dua » Okuma: 7117
Sıkıntı Duası

Değerli ziyaretçimiz Sıkıntı Duası hakkında Ebu Said Hudri hazretlerinden bizlere çok faydalı bir rivayet vardır,şöyle ki;

Ebu Saidil hudri radiyallahu anh dan rivayet edildiğine göre:
Bir kere efendimiz sallallahu aleyhi vessellem efendimiz mescide girdiğinde Ensarı kiramdan Ebu Umame isimli bir zata rastladı Ona ‘’ Ya Eba Umame bana (sana) ne oldu ki seni namaz vaktinin dışında mescidde görüyorum’’ diye sordu.

O Yarasulallah bir takım sıkıntılar ve borçlar beni çaresiz bıraktı diye cevap verdi. Bunun üzerine efendimiz sallallahu aleyhi vessellem Ona ‘’Sana bir dua öğreteyim mi ki sen onları dediğinde Allahü Teâlâ sıkıntını gidersin ve borcunu ödesin buyurunca o da buyur öğret Ya Rasulullah’’ dedi.

Sıkıntı Duasının Okunuşu

Efendimiz sallallahu aleyhi vessellem: (Allahümme innî eûzü bike minel-hemmi vel-hazen ve eûzü bike minel-aczi vel-kesel ve eûzü bike minel-cübni vel-buhl ve eûzü bike min galebetid-deyni ve kahrir-ricâl.)

Sabahladığında ve akşamladığında Ey Allahım! Sıkıntıdan ve üzüntüden sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcum bana galip gelmesinden ve bir takım insanların beni kahretmesinden sana sığınırım.’’ de buyurdu.

Bu zat buyuruyor ki: Ben sabah akşam bu duaya devam ettiğimde Allahü Teâlâ benim bütün derdimi giderdi ve borcumu ödedi.(Ebu Davud: Nevevi Ezkar 75)

2.Sıkıntı Duası
Sizlere sunduğumuz bu ikinci duada çok faydalı ve güzel bir duadır.

Sıkıntı anında:
Sıkıntı Duası
"O en yüce ve çok sabırlı olan Allah dan başka hiçbir ilah yoktur. O büyük Arş'ın Rabbi olan Allah dan başka hiçbir ilah yoktur. Göklerin Rabbi, yerlerin Rabbi ve kıymetli Arş'ın Rabbi olan Allah dan başka hiçbir ilah yoktur.

Sıkıntı Duası
Bir şey sıkıntı verdiğinde:

"Ey Heyy ve Kayyum! Sadece Senin rahmetinden yardım talep ediyorum."

Sıkıntı Duası
Yorumlar...(0)

Yorum yapın

(e-mail adresiniz yayımlanmayacak)

Reklam

Son Eklenen Konular

.

Bir Ayet - Bir Söz

 Öfke saklamaya gelmez, büsbütün içimize işler.
(MONTAIGNE)

Facebook'ta Bizi Takip Edin

Yeni Eklenen Konular
Youtube'nin Tarihi

Youtube'nin Tarihi

Youtube'nin TarihiBildiğimiz üzere şuan internet dünyasının en popüler sitelerinden bir tanesi de Youtube'dur. Aradığımız her türlü
Devamı
Kötü yola düşmüş bir bayanın kurtulması için dua

Kötü yola düşmüş bir bayanın kurtulması için dua

Kötü yola düşmüş bir bayan arkadaşım var bu işten kurtulmak için hangi dua veya ayetleri okuması lazım. Cevap: Değerli ziyaretçimiz,
Devamı
Takvimli ve Arşiv
«    Nisan 2014    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Anasayfa  » Editörlük  » İletişim  » Aklıselim Hakkında  » Yayın Hakkı Hukuku  » Reklam  » Sitemap  » Etiketler  »
© 2010-2012 akliselim.net Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Değerli ziyaretçilerimiz ticari maksatlı olmayıp, kaynak gösterdiğiniz sürece sitemizin içeriğinden dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz...
Sponsor Linkler  » İslam  »