Kayıt ol    Giriş
Yetkilendirme
» » İstihare Rüyasında Hangi Renkler Hayırlıdır?
İslam

İstihare Rüyasında Hangi Renkler Hayırlıdır?

İstihare Rüyasında Hangi Renkler Hayırlıdır? İstihare Rüyasında Hangi Renkler Hayırlıdır?
Soru: Hocam istihare rüyasında hayırlı olup olmadığını hangi renklerle anlarız bu konuda bir bilgi verir misiniz?

Cevap:Değerli Ziyaretçimiz, Namazı kılınıp duası yapılan istihare Rüyasında beyaz veya yeşil renkler görmek hayra, yani kişinin istiharede kendisi için niyet ettiği şeyin hayırlı olduğuna delalet eder.

Siyah veya kırmızı renkler görmek ise şerre alamettir, yani kişinin istiharede kendisi için niyet ettiği şeyin kendisi hakkın da hayırsız olduğunu gösterir. Rüya görmeyen kişi 7 gün boyunca istihare yapabilir bu 7 günde de rüya görmez ise kalbe bakılır. Daha sonra kişinin isteğine bırakılır.

Soru: Dün istihareye yattım ve hiç bir şey göremedim yeniden yatmam gerekir mi?

Evet, eğer istiharenin sonucunu öğrenebilmek istiyor iseniz bunun için tekrar gerekenleri yapmalı ve istihareye yatmalısınız. Fakat şunu da bilmenizde fayda var. Bir kez istihareye yatınız ve rüya görmediniz diyelim. Bir daha yatmak zorunluluğunuz yok. Tekrar yatıp yatmamak sizin takdirinizdedir.

Önemli Not: Değerli Ziyaretçilerimiz, Öncelikle Mevlamız gördüğünüz bütün rüyaları hayra çevirsin. Mevla her şeyin hayırlısını sizlere nasip eylesin. Sizden ricamız rüya tabiri isteklerinizi yorum veya iletişim aracılığı ile bize iletmeyiniz. Çünkü bu konu farklı ve derin bir ilim isteyen konudur. Şu anda bu ilmin ehli bir editörümüz bulunmadığından sorularınız ve istekleriniz karşılıksız kalmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Yazar: Akliselim  28-12-2011, 13:24   Gösterim: 28438   
Etiketler: İstihare Rüyasında yeşil görmek, İstihare Rüyasında renkler ne anlama g
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorumlar (50)
Gamze 12 Ağustos 2014 05:51
Selamun Aleyküm. Hayırlı sabahlar, ben sevdiğim kişi için istihare'ye yattım. Rüyamı fazla hatırlamıyorum sadece bir arkadaşım yanımda vardı onunla bir yerdeydik. sabah kalktığımda sadece aklımda kalan pembe renk. Acaba hayırlı mı? hayırsız mı?Bu neye işarettir. Şimdiden Allah razı olsun..
Alıntı yap        50
Meltem 8 Ağustos 2014 10:22
Selamaleyküm ya bn istihareye yattım rüyamda uzun bi pembe perde gördüm sonra muhteşem bi gelinlik gördüm beyaz onu aldım giymek için rüyamdaki bi bayan bu sana olmaz dd önü arzları B'nde dedimki bu bna olur sadece aynada bakcam bna güzel olcakmı diye sonra üstünü giydim altını giymedim bu neyin işareti lütfen yardımcı olun
Alıntı yap        49
mevlüde 24 Temmuz 2014 11:56
ben sevdiğim için istihare namazına yattım hayırlı değil mi diye önce annemi ve babamı gördüm sonra beyaz kağıtlar üzerlerinde yazı vardı sonrada kapı önünde beyaz bi köpek gördüm bu ne anlama geliyor sizce hayırlı mıdır ?
Alıntı yap        48
kübra 14 Haziran 2014 00:28
Hayirli akşamlar sevdiğim kişi için annemden istihareye yatmasını rica ettim.Annem rüyasında ilk olarak asker yeşili bir kemer görmüş sonra bembeyaz bir oda daha sonrada kağıt şeklinde şerabi ve lacivert renklerini gördüğünü söyledi sizce sonuç iyimi ben biraz tereddüt de kaldım yardımcı olabilirseniz sevinirim .Teşekkürler...
Alıntı yap        47
ceylan 5 Haziran 2014 17:30
merhaba
ben sevdiğime bouna bağlanmamak için istihare'ye yattım. rüyamda pembe bir kitap vardı ve ondan önemli yerlerin altını çiziyorduk ve sevdiğim benden mavi tükenmez istedi ama bende de mavi plot vardı 'bu var' dedim ve almadı. ama bir rüya daha gördüm orada 2 gelin ve 2 damat vardı.
acaba yorumlayabilir misiniz?
Alıntı yap        46
duygu 2 Haziran 2014 09:40
istihareden uyanınca ilk yeşil dalıyla pembe bir gül gördüğümü hatırladım. sonra da koyu mor bir incir bir de siyah çanta. bu renklerin hangisini yorumlamalıyım.
Alıntı yap        45
burhan 31 May 2014 11:50
s.a ben istihareye yattım. önce içki içilen yerde bir kişinin yeşil biber turşusu yediğini aynı gecede sonrada yeşil sazlık alanda bacağımı yılanın ısırdığını gördüm bu neye delalettir. Teşekkürler şimdiden
Alıntı yap        44
Yorum ekle
Adınız:
E-Mail Adresiniz:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle